Ara
  • Cisem Dincer

Önce İnsan!-Seda'nın Hikayesi

Hikayemiz işini çok seven Voleybol Antrenörü Seda Hocamız ile başlıyor. Biz insanlar ilişkilerimiz üzerinden tekamül ediyoruz. Birbirimiz aracılığıyla hayatı öğreniyor, dersler alıyor ve yeni denizlere yelken açıyoruz. İşte Seda ile hikayemiz de antrenmanlar eşliğinde spor salonlarında başlayıp, hayallerin paylaşıldığı kahve sohbetlerine kadar uzanıyor. Dile kolay dolu dolu geçen 5 yılın ardından Seda'nın çocukluk hayalini gerçekleştirmesinde ufak da olsa bir katkımın olmasının keyfi paha biçilmez. Şimdi Seda'nın hikayesininin devamını kendinden dinleyelim.


"Merhaba, ben Seda. Bankacılık ve finans sektörüne çok fazla ilgi duymayan ve bu konulara hep mesafeli duran biriyimdir.18 yaşımdan itibaren çalışıyorum. Finans konusunda tek hassas davrandığım konu borçlu olmamaktır. Yaş ilerlemeye başladıkça aldığım maaşın, temel ihtiyaçlarımı karşılamasının yanısıra hayallerimi gerçekleştirmek ve akıllı yatırımlar yapmak üzere doğru yatırım araçlarına kanalize edilmesi gerektiğinin farkına vardım. Ancak bazı çekincelerim vardı. Ta ki sevgili arkadaşım ile tanışana dek.

Bazı insanların bu tip konulara özel ilgisi vardır. Yatırım yapmaktan, finans piyasalarını takip etmekten hoşlanır. Ama inanın benim tek ilgim “Aman kredi kartı borcum olmasın, vaktinde yatırayım” şeklindedir. Hatta bu konuda ciddi takıntılarım olduğu da söylenebilir. Bundan tam üç yıl önce çocukluk hayalimi gerçekleştirmek istedim. Belki birçoğunuz için küçük sayılabilir ama motosiklet sahibi olmak benim çocukluk hayalimdi. Kredi kartı borcumu bile sorun olarak gören ben, kredi borcunu nasıl ödeyebileceğimi düşünürken Çisem tam da bu noktada devreye girdi. Bu fikre alıştırıp, benim için uygun olan yönlendirmeleri yaptı. Nihayet motorumuzu aldık ve borcu bitti bile. Üstelik benim için ciddi bir sermaye yatırımı da oldu. Bununla da kalmadı, para biriktirme alışkanlığı olmayan ben kendimi bir anda altın, fon, TL ve döviz hesaplarının içerisinde buldum. Bu arada gözleriniz bir anda açılmasın çünkü büyük yatırımlardan bahsetmiyorum. Çisem, küçük birikimler de olsa bunları doğru şekilde kullanmamı sağladı. Açıkcası hiç de fena olmadı. Finansal alandaki farkındalığım artmış oldu. Yıllardır birikimimi nasıl yöneteceğimi bilemeden hareket ettiğimi şimdi daha iyi anlıyorum. Ufak bir konu da olsa mutlaka kendisine danışıyorum. O yüzden içim çok rahat ve eski kaygılarımı bir kenara bıraktım. Hepinize tavsiye ederim, her işin bir ustası vardır. Finansal olarak ne yapmak istiyorsanız mutlaka işi bir bilene danışın, doğru yönlendirmelerle hayallerinize bir adım daha yaklaşmış olursunuz. Sevgiler."


İnsanların yüzündeki gülümsemenin sebebi olabilmenin getirdiği manevi tatmin duygusunu hayatta hiçbir şeye değişmem. Trafikte aman dikkat Seda Hocam, yolun açık olsun!
27 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör