Ara
  • Cisem Dincer

Yatırımlarımızı Yaparken Akılcı Davranmak

Güncelleme tarihi: 31 May 2020

Biz kadınlar kötü günler için bir kenara bir şeyler koymaya bayılırız. Finansal açıdan bu genelde birkaç çeyrek altından ibarettir. Ancak, genellikle daha farklı yatırımlardan ödümüz kopar, mutlaka bir onaylanma ihtiyacı duyarız. En büyük hatamız da en mükemmelini yapmak isterken önümüzdeki fırsatları kaçırmak olur. Ya eleştiri almaktan korkarız, ya da eski tecrübelerden kaynaklanan sebeplerle kendimizi acımasızca eleştirmekten alıkoyamayız. En yakın finansal danışmanımız akrabalarımız ya da komşularımız olur. Sonuçta da, çoğu zaman doğru zamanda doğru yatırımı yapmak isterken harakete geçemeyiz.


Ülkece ekonomik açıdan içinden geçtiğimiz bu zor dönemde bu konuda sizi yüreklendirebilecek yardımlara ulaşma imkanınız hiç de sandığınız kadar uzak değil. Toplumun her kesiminde ister ev hanımı ister kendi işinin başındaki kadın girişimci ya da çalışan kadınlar olsun hepimizin finansal okuryazarlık konusunda desteğe ihtiyaç duyuyoruz. Henüz banka hesabı olmayan kadınların sayısı toplumun yarısını oluşturan kadın popülasyonunda azımsanamayacak kadar yüksek seyrediyor.


İşte tüm bu aşılamaz gibi görünen gözümüzde büyüttüğümüz konuları adım adım aşmak mümkün. Önce nereden başlayacağınıza karar vermek ve doğru kişilerle iletişime geçmek en önemli karar olmalıdır. Hepimiz için çok hassas bir konu olduğunun farkında olarak bu aşmada "GÜVEN" unsurunun altını çizmek istiyorum. Emin olmadığınız, iç sesinizi dinlediğinizde bunda bir yanlışlık dediğiniz her durumda finansal durumunuzu paylaşmaktan kaçınmanızı şiddetle öneririm. 20 yıllık kariyer hayatım boyunca o kadar fazla sayıda olumsuz deneyim yaşamış arkadaşım, müşterim oldu ki, özellikle bu konunun kadınların en zayıf noktası olduğunu ve duygusal yaklaşımlarla istenilen sonuçların elde edilemeyeceğini tekrar ifade etmek isterim.


Öncelike kendinize güvenmenizi ve nüfusumuzun yarısını oluşturan kadınlarımızın da ekonomide ciddi bir yeri olduğuna öncelikle yürekten inanmanınızı istiyorum. Evet, o zaman ilk adımı atmak için daha fazla vakit kaybetmeyelim ve harekete geçelim. İşe fikirlerinizi bloğumun altına yorum olarak yazmakla başlayabilirsiniz.


25 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör